رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: در استان خوزستان جاذبه‌های زیادی وجود دارد که در هیچ جای کشور نیست و برنامه‌ریزی باید به شکلی باشد که تردد مسافران در طول سال بوده و منحصر به یک زمان خاص نشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آبادان، جمشید حمزه‌زاده در حاشیه مراسم ارتقاء هتل کاروانسرای آبادان به ۵ ستاره که امروز در سالن همایش‌های این هتل برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه کمی هتل‌ها بر اساس نتایج حاصل از نیازسنجی‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در مناطقی که نیاز به وجود هتل احساس می‌شود اقدام به توسعه کمی هتل‌ها می‌کنیم، عنوان کرد: مثلاً در شرایطی که در شهری نیاز به هتل باشد و در شهری دیگر این نیاز احساس نشود توسعه کمی هتل‌ها و ساخت هتل جدید در مناطقی که تقاضا برای آن‌ها باشد صورت می‌گیرد.

حمزه زاده بیان کرد: همچنین پیش‌بینی وضعیت بازار و مسافران برای ۵ یا ۱۰ سال آینده نیز در توسعه کمی و کیفی هتل‌ها تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه ایجاد بازارهای جدید و معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهرها در استان‌های کشور و به‌ویژه استان خوزستان در افزایش گردشگران تأثیر زیادی دارد، بیان کرد: برنامه‌ریزی مسئولان باید به شکلی باشد که گردشگران سراسر ایران را به منطقه جذب کنند.

رئیس جامعه هتلداران کشور تصریح کرد: با توجه به نیازسنجی‌هایی که تاکنون انجام‌گرفته است و در حال حاضر نیاز به توسعه کمی هتل‌ها و ساخت هتل جدید در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر احساس نمی‌شود.

مدیرعامل گروه هتل‌های پارس در پاسخ به این پرسش که آیا تردد مسافران نوروزی، زوار و مسافران ایام اربعین حسینی نیاز به توسعه هتل‌ها را در این منطقه بیشتر کرده است یا خیر، اعلام کرد: تأثیر این عوامل محدود است.

حمزه زاده افزود: از آنجایی‌که ملاک ما میانگین مسافران در طول سال است و تردد در این ایام شاید در مجموع بیشتر از یک ماه از سال را به خود اختصاص ندهد نمی‌تواند دلیلی برای توسعه هتل‌ها باشد.

وی کاروان‌های راهیان نور را یکی از مفاخر کشور دانست و گفت: باید طوری برنامه‌ریزی شود که تردد مسافران در طول سال باشد و فقط منحصر به یک زمان خاص نشود.

رئیس جامعه هتلداران کشور عنوان کرد: در استان خوزستان جاذبه‌های زیادی وجود دارد که در هیچ جای کشور نیست و در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر نیز می‌توان با ایجاد تورهای ترکیبی جذابیت آن‌ها را بیشتر کرد.

مدیرعامل گروه هتل‌های پارس بیان کرد: به این شکل که مثلاً برنامه‌های کاروان‌های راهیان نور فقط منحصر به یک موضوع نشود و از همه جاذبه‌های شهر بهره ببرند.

حمزه زاده با بیان اینکه در استان خوزستان باید به سمت معرفی جاذبه‌ها و ایجاد مسیرهای جدید گردشگری پیش رفت، اظهار داشت: جاذبه‌ها باید شناسایی‌شده و هدفمند شوند و امکانات مسیر نیز باید شناسایی و معرفی شود.