هتل‌های پارس

عدم پذیرش مسافران از استان‌های مبتلا به کرونا توجیه قانونی ندارد

۱۹
اسفند
۹۸

عدم پذیرش مسافران از استان‌های مبتلا به کرونا توجیه قانونی ندارد


به گزارش هتل‌نیوز، رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام خبر آغاز ضدعفونی گسترده و انجام مراقبت‌های بهداشتی در هتل‌ها و مراکز اقامتی پیش از ابلاغ دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا از سوی وزارت گردشگری، اظهار داشت: از مراکز اقامتی خواسته‌ایم تا تمام تجهیزات را ضدعفونی کنند و توجه جدی در وضع موجود داشته باشند.

"جمشید حمزه‌زاده" ضمن بیان این مطلب، ابراز داشت: دستوری به هتل‌ها برای عدم پذیرش مسافران برخی شهرها داده نشده است. هیچ محدودیتی در پذیرش مسافران تعیین نشده است زیرا ذات هتل و هتلداری، میهمان‌نوازی است.

وی در واکنش به خبر خودداری برخی هتل‌ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان‌ها، گفت: نپذیرفتن و عدم پذیرش مسافران از استانی خاص به هیچ وجه توجیه قانونی ندارد. از سوی دیگر ما نیز از هتل‌ها چنین خواسته‌ای نداشته‌ایم و فقط اعلام کردیم که موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام اینکه کنسلی هتل‌ها مطابق با بخشنامه و دستورالعمل‌های وزارت گردشگری انجام می‌شود، گفت: هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی‌ها را اعمال کنیم. شرایط فورس ماژور را دولت‌ها تعیین می‌کنند و تا قبل از آن هتل‌ها و سایر مراکز گردشگری نمی‌توانند چنین وضعیتی را اعلام کنند.