هتل‌های پارس

کنگره بین المللی بیماری های عروقی ریه در هتل پارس تبریز

۱۴
مرداد
۹۸

سومین کنگره بین المللی بیماریهای عروقی ریه در تاریخ ۶ تیر ۱۳۹۸ توسط مرکز تحقیقات سل و بیماری های سل و بیماریهای ریوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و انجمن ریه ایران، انجمن جهانی تحقیقات بیماری های عروق ریوی در شهر تبریز برگزار گردید


به گزارش روابط عمومی هتل پارس ائل گلی تبریز، دبیر اجرایی کنگره گفت: در این همایش همزمان سه کارگاه تخصصی شامل کارگاه سونوگرافی عروق ویژه متخصصین قلب و ریه، کارگاه کاتتریسم قلب راست و کارگاه مانیتورینگ پیشرفته طرح بررسی فشار خون بیماران بدحال در آی سی یو برگزار شد.
دکتر فرید رشیدی از استقبال خوب متخصصان ریه و قلب از این کنگره خبر داد و گفت: در طول برگزاری این کنگره میزبان بیش از 300 نفر از متخصصان حوزه های مرتبط با بیماری‌های عروق ریوی بودیم که در پنل های تخصصی این کنگره حضور یافتند.
دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی با اشاره به بررسی آخرین یافته های علمی در خصوص بیماری های عروق ریوی در این کنگره گفت: با توجه به حضور متخصصان از کشورهای ژاپن،فرانسه،ترکیه، بلژیک در این کنگره آخرین یافته های علمی موردبحث و بررسی قرار گرفت.
وی با تاکید بر این که کنگره بین المللی عروق ریوی در طول سال‌های گذشته توانسته است جایگاه علمی خاص خود را در بین متخصصان داخلی و خارجی باز کند افزود : طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در روز اول کنگره موضوع فشار خون ریوی به صورت اختصاصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امروز آمبولی ریوی با ارائه سخنرانان برجسته مطرح شد.
سومین كنگره بين المللي بيماري هاي عروق ريوی ششم و هفتم تیر ماه با حضور متخصصان خارجی و داخلی در تبریز برگزار شد و رونمایی از داروی لیراتان برای نخستین بار در کشور، از برنامه های جنبی این کنگره بود.